Müzisyen Gülşah Erol beraat etti

Metroda polis şiddetine maruz kalan, daha sonra polislerin aleyhinde verdiği ifade nedeniyle yargılanan müzisyen Gülşah Erol, kendisi hakkında açılan davalardan beraat etti


2 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul’daki Kadıköy metrosunda görevli polis memurları tarafından şiddete maruz kalan, müzik aletleri kırılan, daha sonra da polislerin aleyhinde ifade vermesi nedeniyle yargılanan müzisyen Gülşah Erol beraat etti. Erol’u hedef göstererek şikayetçi olan polisler ceza aldı.

Sosyal medya hesabında gelişmeleri paylaşan Erol, “Maruz kaldığım tehditlere rağmen kendimi müdafaa ettim. Davaya lehimde tanıklık eden kişilere minnettarlığımı sunuyorum” dedi.

Metroda polisler tarafından şiddete uğrayan Erol’un şikayetçi olduğu polisler de kasten yaralama, tehdit ve kamu görevlisine hakaret suçlamalarıyla Erol’dan şikayetçi olmuştu.

Yaklaşık 3 yılın sonunda, Gülşah Erol söz konusu suçlamalardan beraat ederken, şikayetçi olduğu polisler “mala zarar verme” suçundan ceza aldı. Cezanın kaldırılması talebiyle bir üst mahkemeye yaptıkları başvuru da reddedildi.