Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Sıla konserine “revize”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlığın yaz konserleri programının, Sıla konserine gelen “eleştiriler sonucu revize edileceğini” açıkladı


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaz konserleri programında 16 Temmuz’da İzmir’de konser vereceği açıklanan Sıla’ya yine bakanlık tarafından engelleme geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 16 Temmuz’da İzmir’de Sıla’nın vereceği konserin bakanlığın yaz konserleri programından çıkarılacağını açıkladı. Twitter’dan açıklama yapan Bakan Ersoy, Sıla’nın konser verecek olmasının “eleştirildiğini” söyleyerek konser programının revize edileceğini duyurdu.

Bakan Ersoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız.”

Akit gazetesi, yaz konserleri kapsamında konser verecek Sıla’yı hedef göstermişti. Gazetedeki haberde şu ifadeler yer almıştı: “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın milletin değerleriyle açıkça alay eden Sıla’ya, hem de 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde konser tahsis etmesi büyük tepki topladı. Bu durum, bakanlığın Sıla’yı ödüllendirmesi şeklinde yorumlandı.”