Korkusuz yazarı Bayraktaroğlu’na hapis cezası

Cem Küçük’ün bir televizyon programındaki sözlerini yazısında alıntılayan yazar Memduh Bayraktaroğlu’na 380 gün hapis cezası verildi


Fuat Uğur ve Cem Küçük’ün TGRT’deki ‘Medya Kritik’ programında Sözcü gazetesi ve okurları için sarf edilen “Morfinlenmiş, haysiyetsiz, ahlaksız, foseptik çukuru, bidon kafa” ifadelerini Korkusuz Gazetesi’ndeki köşesinde alıntılayan Memduh Bayraktaroğlu’na 380 gün hapis cezası verildi. RTÜK’ün programam ceza kesmemesini eleştiren Bayraktaroğlu “Ben de size aynı kelimelerle hitap edebilir miyim?” diyerek aynı ifadeleri köşesinde kullandı.

Bayraktaroğlu ayrıca YouTube kanalında RTÜK yönetimine, “Madem ‘it, köpek, morfinlenmiş, haysiyetsiz, ahlaksız, foseptik çukuru, bidon kafa’ demek ifade özgürlüğü çerçevesinde kabul edilmeli, ben de size aynı kelimelerle hitap edebilir miyim?” diye köşesinde sorduğunu aktardı.

“Bu sıfatları size aynen iade ediyorum”, “Sizler öylesiniz” demediğini belirten Bayraktaroğlu “Ben de size aynı kelimelerle hitap edebilir miyim?” diye sorduğu için RTÜK’ün savcılığa başvurduğunu ve şikayetçi olduğunu aktardı. Bayraktaroğlu, savcının kovuşturma başlattığını yargıcın da bunu “hakaret” olarak kabul ettiğini belirtti ve kendisine 380 gün hapis cezası verdiğini yazdı.