‘Kibar Feyzo’ya, ‘Vizontele’ye ve ‘Bir Demet Tiyatro’ya sansür

Star TV’de dün yayımlanan ‘Vizontele’ filminin ve ‘Bir Demet Tiyatro’nun yanı sıra yine Show TV’de dün yayımlanan ‘Kibar Feyzo’ filminin sansürlendiği iddia edildi


Star TV’de dün yayımlanan ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan ile Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı Vizontele (2000) filminin, senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı ve birçok tiyatrocunun rol aldığı Bir Demet Tiyatro‘nun ve Show TV’de yine dün yayımlanan Atıf Yılmaz’ın 1978 yapımı Kibar Feyzo filminin sansürlendiği iddia edildi.

Twitter kullanıcıları Kibar Feyzo filmindeki “İşçiler kardeş patron kalleş” cümlesinin yanı sıra argo olarak kullanılan “ayı” ve “kıro” gibi birçok ifadenin sansürlendiğini ifade etti.

Twitter kullanıcıları Bir Demet Tiyatro’daki birçok ifade ile beraber “erotik” kelimesinin de sansürlendiğini iddia etti.

Yine Star TV’de yayımlanan Vizontele filmindeki birçok ifade yanı sıra “güzel içiyor adam” cümlesindeki “içiyor” ifadesi ve “Beyefendi sudan daha da güzel bir şeyimiz var” cümlesinin de sansürlendiği, ayrıca filmde görülen “Cumhuriyet Gazetesi” nin ise buzlandığı iddia edildi.

https://twitter.com/nvrayrs_GS/status/1434445578528772098