Hedef gösterilen İrem Derici’nin Elazığ konseri iptal edildi

İrem Derici’nin Elazığ’daki “Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali” kapsamında vereceği konser Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR), Saadet Partisi’nin ve Yeniden Refah Partisi’nin hedef göstermeleri sonucunda iptal edildi


30 Eylül’de Elazığ’daki Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali kapsamında sahne alacak müzisyen İrem Derici’nin konseri; Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR), Saadet Partisi’nin ve Yeniden Refah Partisi’nin hedef göstermeleri sonucunda iptal edildi. HÜDA-PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı 26 Eylül’deki sosyal medya paylaşımlarında çeşitli kuruluşların, “toplumu ahlaki yozlaşmaya sürükleyici böyle etkinlikleri düzenleyenleri kınadıklarını” belirtmişti.

Sözcü gazetesinden Evren Demirdaş’ın haberine göre İrem Derici’nin konserinin iptal edilmesine yönelik çeşitli kuruluşlardan gelen baskılar sonucu, festivali organize eden Elazığ Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, İrem Derici’nin konserinin iptal edildiğini duyurdu.

İREM DERİCİ: “SEVENLERİMLE ARAMA GİREMEZSİNİZ”

Müzisyen İrem Derici iptal kararı sonrasında Instagram hesabından, 30 Aralık 2021’de kentteki bir AVM’de verdiği konserin görüntülerini şu ifadelerle paylaştı:

“Elazığ halkı beni istememezlik yapmamıştır, buna eminim, bizim her zaman özel bir bağımız oldu. Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım! Şarkılarım milyonlara hitap eder. Sevenlerimle arama giremezsiniz. En kısa zamanda bir şekilde sizinle buluşup şarkılarımı bağıra çağıra söyleyeceğim. Bunu da buraya not edin! Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz! Ben sadece severim! Hem de çok severim! Seni çok seviyorum Elazığ!”