İbrahim Gökçek: Ben de yaşamak istiyorum elbette

Ölüm orucundaki İbrahim Gökçek, “taleplerimizin karşılanması için iktidara baskı yapmalıyız” diyerek aydın ve sanatçılara seslendi


322 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum’un gitaristi İbrahim Gökçek, basınla da paylaştığı bir mektupla aydın ve sanatçılardan destek istedi.

Bianet’te yayınlanan mektubunda Gökçek, taleplerini yineleyerek; tutuklu Grup Yorum üyelerinin tahliye edilmesini ve konser izni verilmesini istedi. Gökçek mektubunda ayrıca Helin Bölek’in ve Mustafa Koçak’ın ölüm orucunda yaşamını yitirdiğini hatrlatarak, “benim de ölmemem için çağrılar yapılıyor. Ben de yaşamak istiyorum elbette. Peki dostlar, direniş bu aşamaya gelmişken, hiçbir somut kazanım elde etmemişken, direnişi ben nasıl bırakırım?” diye yazdı.

Bu kadar basit ve insani taleplerin neden karşılanmadığını soran Gökçek, mektubunu sonunda aydın ve sanatçılara çağrı yaparak; “Artık vakit kaybetmeksizin kendi aralarında heyetler oluşturarak ilgili bakanlık ve cumhurbaşkanlığı ile görüşmeli ve taleplerimizin karşılanmasını sağlamalıdırlar,” diye yazdı.