Hasan Can Kaya’nın Elazığ Bilgisayar Mühendisliği şakasına tepki

Fırat Üniversitesi, Hasan Can Kaya’nın Elazığ Bilgisayar Mühendisliği hakkındaki şakasına yönelik hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı


Hasan Can Kaya, bir dijital platformda yayınlanan Konuşanlar programında “Elazığ, Bilgisayar Mühendisliği” mezunu olduğunu belirten bir konuğa “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği, bilgisayar yok ama. Bu çocukların abaküsü var ya, onunla yapıyorlar” diyerek şaka yaptı.

Kaya, önce Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan, ardından AKP Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’dan, son olarak da Fırat Üniversitesi’nden kınama mesajları ve tepki aldı.

Fırat Üniversitesi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şehir ve üniversiteden özür dilenmesi gerektiğini ve hukuki sürece başvuracaklarını açıkladı: “Bir medya platformunda yayınlanan programda Üniversitemiz ve Şehrimizle ilgili küçük düşürücü ifadelerde bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyor, şehrimizden ve üniversitemizden özür dilemesini bekliyoruz. Ayrıca ilgili kişiyle ilgili hukuki süreç de başlatılacaktır.”