Haftanın erişime engellenen içerikleri

Murat Ağırel’in TRT hakkında yazdığı habere, Sarıyer’de bir köpeği katleden kişi hakkında çıkan haberlere ve Wushu sporcusu Elif Akyüz hakkındaki haberlere erişim engeli getirildi. İşte haftanın erişime engellenen içerikleri


Sarıyer’de silahla öldürülen köpeğin katiline ilişkin haberlere yine engel: Kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Beykoz Sulh Ceza Hakimliği’nin 4 Eylül’de tarih aldığı kararla, komşusunun köpeğini silahla vurarak öldüren Alp Erkin ile ilgili Ekşi Sözlük’teki içeriklere erişim engeli gelmişti. Konuyla ilgili yeniden açılan sözlük başlığı ve diğer haberler de aynı sebepten, bu sefer Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 29 Ocak 2021 tarih ve 2021/731 sayılı kararı ile, erişime engellendi. 

Aynı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katılan Wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında haberlere engel: Babası Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili ve annesi milli takım antrenörü olan Elif Akyüz ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Sakarya 3. SCH’nin 29 Ocak 2021 tarih ve 2021/296 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Murat Ağırel’in haberine erişim engeli: Yeniçağ yazarı gazeteci Murat Ağırel’in “TRT’nin harcamaları denetimden çıkarılmış” başlıklı yazısı, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin 26 Ocak 2021 tarih ve 2021/413 sayılı kararı ile erişime engellendi.