Haftanın erişime engellenen içerikleri

Hukuk bürosunda taciz iddialarına dair Twitter hesabına, Mustafa Yeneroğlu’nun konuşma yaptığı içeriklere ve İBB’nin AKP dönemine ilişkin suç duyusuna dair haberlerin engellenmesine dair haberlere erişim engeli geldi. 11-18 Ocak haftasının sansür gündemini derledik


Hukuk bürosunda cinsel taciz iddialarına engelleme: Yanında gönüllü olarak staj yaptığı avukat S.K.’nin cinsel saldırısına maruz kaldığını iddia eden hukuk öğrencisinin Twitter hesabı, bu konuyu gündeme getiren haber ve diğer hesaplar, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 8 Ocak 2021 tarihli 2021/158 sayılı kararı ile erişime engellendi.

DEVA Partisi’nden Mustafa Yeneroğlu’nun açıklamalarına engelleme: DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu‘nun İrfan Fidan ile ilgili yaptığı açıklamaların yer aldığı haber ve YouTube videosu, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nin 11 Ocak 2021 tarih ve 2021/111 sayılı kararı ile erişime engellendi.

İBB’nin AKP dönemine ilişkin suç duyurularına dair haberlerin engellenmesine dair haberlere engelleme: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin AKP dönemine ilişkin belediyede gerçekleşen yolsuzluk ve usulsüzlüklere ilişkin; AKP döneminin İBB Genel Sekreter Yardımcısı, ihale ve harcama yetkilisi olan şu anki Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da aralarında bulunduğu yetkililer hakkında yaptığı suç duyurusu ile ilgili haberler erişime engellenmişti. Bu erişim engelleme ile ilgili yapılan haberler de kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin 12 Ocak 2021 tarih ve 2021/486 sayılı kararı ile erişime engellendi.