Haber müdürü tutuklanan Odatv’ye erişim engeli

Odatv, Twitter hesabından yaptığı duyuruda yayınlarına YouTube kanalı üzerinden devam edeceklerini açıkladı


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç’ın tutuklanmasına gerekçe olarak gösterilen haberin siteden kaldırılmasına rağmen Odatv internet sitesine erişim engeli getirdi.

Odatv, Twitter hesabından yaptığı duyuruda yayınlarına YouTube kanalı üzerinden devam edeceklerini bildirdi.

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Beyaz Tv Haber Müdürü Odatv’ye ilişkin şu soruyu yöneltmişti:

BEYAZ TV HABER MÜDÜRÜ HEDEF GÖSTERDİ

“Odatv, Gezi sürecinde kalkışmanın önemli medya ayaklarından biriydi. Darbe girişimine basın yoluyla destek veren Odatv ‘katil devlet’ ve ‘katil polis’ gibi manşetler attı. Ancak iddianamede bunların hiçbiri yer almadı. Bu konuyla ilgili ne dersiniz?”

Erdoğan verdiği yanıtta şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bunun gündeme getirilmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bunlar daha çok gündeme getirilmeli. Benim polisime ‘katil’ demenin bedelini kim ödeyecek? O günlerin bütün çekimleri yok mu? Var. Bu zatın bir defa o terör örgütleri ile beraber görüntüleri var. İşin içinde aktör ve bu aktör ile ilgili olanlar bitenler ortada. Ben burada ister istemez topu yargıya atacağım. Yargı hala ‘Gezi ile bunun alakası yok’ diyorsa kusura bakmasınlar, ortada bir gerçek var. Benim polisime ‘katil’ diyor. Bu polis kimin polisi? Bütün bu olaylar böyle cereyan eder de, yargı bunun karşısında sessiz kalırsa teröristler o zaman elini kolunu sallayarak Selim Kiraz kardeşimizin odasına girer ve onu orada şehit eder. Burada bizim tutarlı ve duyarlı olmamız lazım. Bu öyle noktaya gider ki, o noktada güvenlik adeta kendisinden endişe eder hale gelir. ‘Ne olacak? Elini kolunu sallayarak devam ediyor’ denir. Bence bütün medyanın bu konuda üzerine düşen görevi yapması lazım. Ben bunun suç duyurusunu şu anda yapıyorum.”