GS TV spikeri ‘siyasi paylaşımları’ nedeniyle işten çıkarıldı

Galatasaray TV spikeri Serbay Şenkal, “siyasi iktidarı eleştirdiği sosyal medya paylaşımları” nedeniyle 2022’nin sonunda işten çıkarıldığını açıkladı


Kaynak: bianet

10 yılı aşkın süredir Galatasaray TV’de çalışan spiker Serbay Şenkal, “siyasi iktidarı eleştirdiği sosyal medya paylaşımları” nedeniyle 2022’nin sonunda işten çıkarıldığını, YouTube kanalından sürece dair paylaştığı bir video ile açıkladı.

bianet’in haberine göre Şenkal kendisine Galatasaray Dijital Satış ve Pazarlama Anonim Şirketi’nden gönderilen fesih bildiriminde, sosyal medyada yaptığı siyasi paylaşımlardan dolayı işten çıkarıldığının yazıldığını söyledi. Şenkal yayımladığı videoda söz konusu sosyal medya paylaşımlarından bahsetti. Şenkal’ın paylaşımlarında ağırlıklı olarak ekonomik kriz ve mülteci politikaları üzerinden iktidarı eleştirdiği görülüyor.

Şenkal, paylaşımlarını sıralayıp “Tweetlerimden dolayı benim ekmeğimle oynandı. Benim işime son verildi. Galatasaray Spor Kulübü, ‘fikri hür, vicdanı hür’ camia, bu tweetlerden dolayı beni işten kovdu. Nerede kaldı ‘fikri hür, vicdanı hür’. Ben ne demişim? Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret mi etmişim? CHP’ye borazanlık mı yapmışım? MHP – İYİ Parti propagandası mı yapmışım? Saadet Partisi’yle ilgili olumlama mı yapmışım?” dedi.