Grup Yorum üyesi Gökçek: Siyasi dergiler mahkumlara verilmiyor

CHP’li Bülbül’le görüşen Gökçek mahkumlara siyasi dergi verilmediğini, on kitap sınırlaması olduğunu belirtti


CHP Milletvekili Süleyman Bülbül Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Osman Kavala, Avukat Selçuk Kozağaçlı ve Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’i ziyaret etti. Bülbül yaptığı açıklamada, Gökçek’e siyasi kitap verilmediğini, on kitap sınırlaması olduğunu belirtti.

Açlık grevini sürdüren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in çok fazla kilo verdiğini ve 40 kiloya düştüğünü ifade eden CHP’li Bülbül, bu ziyarete ilişkin şunları paylaştı:

“Talebi Grup Yorum konserleri yasaklarının kalkması ve tutuksuz yargılanma. Yeniden gitar çalmak istiyor. ‘Biz terörist değiliz’ diyor. ‘250 bin kişiye konser verdik. Muhalif olduğumuz için cezaevindeyiz. Mektupların orijinalleri verilmiyor. Fotokopisi veriliyor ve çoğu yer karalanmış oluyor. Siyasi dergi verilmiyor ve 10 kitap sınırlaması var. Spor hakkını yasaklamışlar o nedenle insanlar görüşemiyor’ diyor. Adalet Bakanlığının girişimi şimdiye kadar hiç olmamış. Talepler karşılanamayacak talepler değil. Adalet Bakanlığı bu konu hakkında bir an önce bir diyalog zemini kurmalı.”