Grup Yorum’a şair ve yazarlardan destek

Şair ve yazarların Grup Yorum’a destek için başlattıkları açlık grevini Adil Okay devralırken, “Desteğinizi yüksek sesle ifade edin” çağrısında bulundu


Ölüm orucunda olan Grup Yorum üyelerine destek amaçlı başlatılan açlık grevini Mersin’de Görülmüştür ekibinden yazar Adil Okay devraldı.

 İnsan Hakları Derneği (İHD) Şube binasında yapılan eylem için salona “Grup Yoruma özgürlük” ve “Söylediğimiz türkülerde senin de sesin olmalı” dövizleri asıldı.

Grup Yorum üyelerinin taleplerinin insani talepler olduğunu ifade eden Okay, taleplerin bir an önce yerine getirilmesini istedi. Okay, herkesi Grup Yorum üyelerinin talepleri etrafında birleşip, seslerine ses olmaya çağırdı. 

‘GRUP YORUM ÜYELERİNE DESTEK İÇİN AÇLIK GREVİNE BAŞLIYORUM’

Okay açıklamasında,“Türküleri ile milyonların gönlünde taht kurmuş, her birimize farklı zaman ve mekânlarda sesleriyle, sazlarıyla dokunmuş, moral vermiş, umut aşılamış bu güzel insanların, bu ülkenin değerlerinin hayatları tehlikede. Grup Yorum’a destek olmak için aydın, yazar, şair ve sanatçılar birer günlük dönüşümlü açlık grevi başlattılar. Sanatçı Pınar Aydınlar ile başlayan açlık grevini Yazar Temel Demirer aldı.  Antropolog yazar Sibel Özbudun ile Dr. Yücel Demirer de dayanışma grevine başladı.” dedi. 


Bugün nöbeti devralmış olan Okay, “
Yazar, şair ve sanatçı dostlarım siz de Grup Yorum’a desteğinizi yüksek sesle ifade edin. Sazla, sözle, yazıyla, mısra ile, notayla, oyunla, fırça ile, fotoğraf ile ses çıkarın. Seslerinizi seslerine katın, bu güzel insanlara destek olun. Yarın çok geç olabilir.” diye sözlerini noktaladı. 

Sonraki günlerde Bekir Sıtkı Keçeci, Sevda Özden Tüyben ve Bektaş Kandemir eylemi devralacak.