Flash TV yayına ara veriyor

Bir süre önce haber programlarını yayından kaldıran Flash TV, “idari ve siyasi baskılar” nedeniyle yayına iki ay ara verdiğini açıkladı


Bursa’daki 20 yıllık binası için, yürüyen mahkeme sürecine rağmen geçtiğimiz günlerde yıkım kararı verilen Türkiye’den yayın yapan ilk, Türkiye’nin ise ikinci özel televizyonu Flash TV, yayınlarına iki ay ara verme kararı aldı.

TürkTimes’ın haberine göre, Flash TV’nin kapanacağını doğrulayan kanal yetkilisi açıklamasında, “Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre yayınlarımıza ara verme kararı aldık. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz bir hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın zarar görmesini engellemek ve 28 yıllık televizyon tarihimize gölge düşürmemek için yayınlarımıza ara vermek zorunda kaldık” dedi.

Yayın akışının büyük bölümünü eğlence programlarına ayırmasına rağmen, haber bülteni ve programlarında iktidarı eleştiren yayınlar yapan kanal, geçtiğimiz aylarda Türksat’a ödeme yapamayınca yayını kesilmiş, kesintinin ardından haber programlarını yayından kaldırma kararı alınmıştı.