Fethiye Kaymakamlığı’ndan Çağdaş Fest’e engel

Fethiye Kaymakamlığı ilçedeki özel bir mekanda 7 – 11 Eylül 2022’de düzenlenmesi planlanan Çağdaş Fest’i, organizasyona bir gün kala iptal etti. Organizatör Çağdaş Adıgüzel İl Jandarma Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü’nden gerekli izinleri almalarına rağmen festivalin iptal edildiğini söyledi


Fethiye Kaymakamlığı ilçedeki özel bir mekanda 7 – 11 Eylül 2022’de düzenlenmesi planlanan Çağdaş Fest’i, organizasyona bir gün kala iptal etti. Muğla Valiliği ağustosun son haftası da; Fethiye Belediyesi’nin desteğiyle 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Milyon Fest Fethiye’yi iptal etmişti.

Tele1’den Aziz Turgut Altun’un aktardığına göre festival yetkilileri, İl Jandarma Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü’nden aldıkları gerekli izinlere rağmen organizasyonun iptal edildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

“SESSİZ KALINDIĞI MÜDDETÇE BÜYÜK BİR SEKTÖR YOL EDİLMEYE MAHKUM BIRAKILIYOR”

Festival organizasyonunun konuya dair kamuoyu açıklaması şu şekilde:

“Değerli takipçilerimiz, sanatçı dostlarımız ve tüm müzik severlere üzülerek belirtmek isteriz ki bugün [6 Eylül 2022] 13.40’ta aldığımız tebliğ ile müzik piyasası ve müzik severleri derinden etkileyecek bir son dakika iptal kararı alınmıştır.

Aslında gerçekler ortadadır. Kaydırdığınız zaman göreceğiniz üzere T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Küçük Kargı Tabiat Parkı’nda T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Basit Konaklama Turizm Belgesi bulunan The Bay Beach Club işletmesine 7 – 11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz konser etkinliği Muğla ili Valiliği ve/veya Fethiye İlçe Kaymakamlığı tarafından bugüne kadar yaşamış olduğumuz olumsuzluklar bizlere bir art niyet olduğunu göstermektedir.

Bugüne kadar yasaklanan festivaller göz önünde bulundurulduğunda her bahaneleri doğaya tahribat gibi içeriklerdi. Lakin aynı irade Uzungöl, Babadağ, Bodrum, Marmaris gibi ülkemizin birçok noktasında doğayı tahrip etmektedir. Bizim etkinliğimiz içerisinde konaklama olmamasına rağmen böyle bir durumla karşı karşıya kaldık ve bu duruma sessiz kalındığı müddetçe maalesef ki büyük bir sektör yok edilmeye mahkum bırakılıyor.

Bu bağlamda böylesi bir etkinlik için yapılan yatırım, harcanılan zaman ve emek göz ardı edilerek iptal kararı söylediklerimizin ispatıdır. Takdiri siz kamuoyuna bırakıyoruz…” [METNİN DİLİNE DOKUNULMAMIŞTIR]