Muğla Valiliği, Milyon Fest Fethiye’yi yasakladı

Muğla Valiliği, Fethiye Belediyesi’nin desteğiyle 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Milyon Fest Fethiye’yi iptal etti


Muğla Valiliği, Fethiye Belediyesi’nin desteğiyle 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Milyon Fest Fethiye’yi iptal etti. bianet’in haberine göre festivalin programını, geçtiğimiz haftalarda iptal edilen Zeytinli Rock Festivali’nin de yapımcısı olan Milyon Yapım üstleniyor.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca valiliğin kararına, “alınan kararın gerekçesi yok. Kendilerine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor” ifadeleriyle tepki gösterdi ve konuyla ilgili yasal süreç başlatacaklarını söyledi. Karaca’nın sürece dair açıklaması şu şekilde:

“Bu yıl yine çok güzel projelerimiz vardı. Ama sabah Valilik’ten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatçıyla buluşturacağımız Milyon Fest, valilik tarafından iptal edildi. Gerekçesi yok. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ama Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum.”