Ezhel’e beraat ettiği suçlamadan bir dava daha

Uyuşturucu kullanmaya özendirmek iddiasıyla yargılandığı davada beraat eden rapçi Ezhel’e aynı suçlamayla yine dava açıldı. Ezhel’in 10 yıla kadar hapsi isteniyor…


Ezhel adıyla tanınan rapçi Sercan İpekçioğlu’na “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” iddiasıyla bir dava daha açıldı. Ezhel’in 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

Habertürk’te yer alan habere göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca rapor düzenlendi.

Ezhel’in internet üzerinden yayınlanan şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği iddia edildi. İpekçioğlu’nun evinde aramalar yapıldığı ve kan örneğinin alındığı da belirtiliyor.

Sercan İpekçioğlu, 24 Mayıs’ta hakkında açılan bir soruşturma kapsamında ifade vermek için gittiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece “uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” iddiasıyla tutuklanmıştı. Ezhel hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Kartal’da bulunan 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada mahkeme heyeti, “Sanığın suç işleme kastının olmadığına” karar vererek, Ezhel’in beraatine ve bu nedenle derhal tahliyesine hükmetmişti.