D&R ve idefix “Dağın Ardına Bakmak“ kitabını online satıştan kaldırdı

D&R ve idefix, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın 27 Ekim’de gözaltına alındığı esnada kitaplığında bulunan “Dağın Ardına Bakmak” kitabını online satıştan kaldırdı


Kaynak: bianet

bianet’in haberine göre, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın 26 Ekim’de gözaltına alınırken evindeki kitaplığında bulunan Bejan Matur imzalı Dağın Ardına Bakmak kitabı, Turkuvaz Medya Grubu’na ait D&R ve idefix web sitelerinde satıştan kaldırıldı. Matur’un Timaş Yayınları’ndan çıkan kitabı Fincancı’nın evine yapılan polis baskınında, iktidara yakın medya tarafından “örgütsel döküman/kitap” olarak tanımlanmıştı.

Konu ile ilgili Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, 28 Ekim’de mecliste yaptığı konuşmada; Batur’un kitabının Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kütüphanesinde yer aldığını söylemişti. Gergerlioğlu ilgili sosyal medya paylaşımında da “Meclis kütüphanesinde olan bir kitabı medyatik infazla örgüt yayını ilan ettiniz” ifadelerini kullandı.