Çocuk parkındaki sembollere ‘PKK’yı andırdığı’ gerekçesiyle sansür

İstanbul Küçükçekmece’de belediyenin yenilediği parktaki görsellerin PKK’yı andırdığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı


Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı’nda yapılan yenileme çalışmaları geçen günlerde tamamlanmıştı. Parkın bir bölümünde kullanılan görsel, PKK’yı çağrıştırdığı gerekçesiyle bazı kesimler tarafından tepki çekti. Anadolu Ajansı’na (AA) konuşan Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, sembollerle ilgili vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını ifade etti.

Kaymakam Bedirhanoğlu, ‘terör örgütünün sembollerine benzeyen bazı görsellerin ortaya çıktığının tespit edildiğini, bunların kaldırılması için ekiplere talimat verildiğini ve söküm işlemlerine başlandığını’ söyledi. Olayı adli mercilere bildirdiklerini dile getiren Bedirhanoğlu, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını da ifade etti. 

Küçükçekmece Belediyesi parkın görüntüsünü kendi YouTube ve Instagram hesaplarından paylaşmıştı. Diken’de yer alan habere göre olay hakkında soruşturma başlatan İstanbul başsavcılığı, Küçükçekmece’deki parkta projeyi sunan ve onaylayan kişilerin açık kimliklerinin tespit edilmesi, terör bağlantılarının araştırılması için talimat verdi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince konuyla ilgili tespit çalışması yürütülüyor.