Boğaziçi Üniversitesi’nde atanan yönetim, film derslerini iptal etti

Melih Bulu’nun görevinden alınmasının ardından Cumhurbaşkanı tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Naci İnci ve yönetimi güz döneminin başlamasına bir hafta kala, üniversitede sekiz senedir film kurgusu üzerine ders veren Özcan Vardar’ın dersinin iptal edildiğini duyurdu


Fotoğraf: Boğaziçi Direnişi Twitter hesabı

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Cumhurbaşkanı tarafından atanan Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 15 Temmuz 2021’de görevinden alınmasının ardından yerine, yardımcısı Naci İnci rektör olarak atanmıştı. İnci ve yönetimi, göreve gelmelerinin ardından öğretim üyesi Feyzi Erçin’in derslerini iptal etmiş, öğretim üyesi Can Candan’ın ve üniversite bünyesindeki Cinsel Tacizi Önleme Kurulu’nun (CİTOK) Ofis Koordinatörü Cemre Baytok’un görevlerine son verildiğini duyurmuş ve geçtiğimiz hafta da; üniversitede 16 senedir caz dersleri veren Seda Binbaşgil’in derslerinin kaldırıldığını duyurmuştu.

Kayyım yönetim son olarak; derslerin başlamasına bir hafta kala, üniversitenin Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde yürütülen Film Sertifikası Programı’nın önemli derslerinden Film Kurgusu dersini sekiz senedir veren kurgucu Özcan Vardar’ın dersinin iptal edildiğini duyurdu.

Özcan Vardar iptal kararını Twitter’dan, “Geçen sene bahar döneminde ders vermiyorum diye beni kampüse sokmayan @UniBogazici‘deki kayyumluk bugün de bir hafta sonra başlayacak dersimi iptal etmiş. #KayyumlarGidecekBizKalacağız #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz #BoğaziçiDireniyor” iletisiyle paylaştı.