BİMEKS işçilerinin oturma eylemine polis müdahalesi

Birikmiş maaşlarını ve tazminatları ödenmeden işten çıkarılan BİMEKS işçilerinin düzenlediği basın açıklamasına polis müdahale etti ve işçilerden yedisi gözaltına alındı


Maaş ve tazminatları verilmeden işten çıkarılan BİMEKS işçilerinin, Boğaziçi Üniversitesi kapısındaki eylemlerine polis müdahale etti. Bu esnada işçilerden yedisi gözaltına alındı.

BİMEKS işçilerinin Boğaziçi Üniversitesi kapısı önünde yapacakları basın açıklamasından önce çok sayıda çevik kuvvet ekibinin geldiği görüldü. Polisin ardından alana gelerek toplanmaya başlayan işçilere çadır kurulması durumunda gözaltı yapılacağı söylendi.

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BU REZİLLİKTEN SORUMLUDUR”

BirGün’de yer alan habere göre polisin müdahalesinden önce yaptıkları basın açıklamasında BİMEKS işçileri, “Bugün hırsız Vedat Akgiray’ın görev yaptığı Boğaziçi Üniversitesi kapısına direniş çadırımızı kuruyoruz. Dünyanın en iyi 200 üniversitesine giren Boğaziçi Üniversitesi bu rezillikten sorumludur. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü sorumluluk alıp sorunumuzu çözene kadar üniversitenin kapısının önünden ayrılmayacağız” dediler.