“Sessiz İstila” filminin yapımcısı gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı

Youtube’da yayımlanan ve sosyal medyada da ses getiren “Sessiz İstila” kısa filminin yapımcısı Hande Karacasu, “mültecilerle ilgili bilgileri manipüle ettiği” gerekçesiyle 4 Mayıs’ta gözaltına alındı; ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı


Kaynak: Sessiz İstila filminden ekran görüntüsü

Youtube’da yayımlanmasının itibaren ses getiren ve sosyal medyada da paylaşılan Sessiz İstila isimli kısa filmin yapımcısı Hande Karacasu gözaltına alındı. Kısa filmde “mültecilerle ilgili bilgileri manipüle ettiği” gerekçesiyle 4 Mayıs’ta Sakarya’da gözaltına alınan Karacasu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Karacasu serbest bırakılmasını Twitter’dan; “Günaydın Türk Milleti:) Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde gazeteci olarak #sessizistila filmi sebebiyle evden alınıp ifadeye götürüldüm. Gece ayazında emniyet önünde bekleyen yüzlerce vatansevere, #Handekaracasuyalnızdeğildir diyen siz yüzbinlere teşekkür ederim. #vatansanacanımfeda” iletisiyle paylaştı.

https://twitter.com/KaracasuHande/status/1521779042696970240

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın siparişini verdiğini, yapım giderlerini üstlendiğini açıkladığı ve 3 Mayıs 2043’te geçen Sessiz İstila adlı kısa film, 2011 yılında başlıyor. 3 Mayıs 2043 yılındaki Türkiye’nin resmedildiği “şimdiki” zamanda ise, geçen 32 yıl içinde Suriyeli ve Afgan mültecilerin Türkiye’yi “işgal ettiği” dile getiriliyor.