Bilal Erdoğan’ın ‘yer kapatma’ konuşmasına erişim engeli

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Bilal Erdoğan’ın ‘yer kapatma’ konuşmasına ilişkin haberlere erişim engeli getirildi


Beyoğlu Belediye Başkanı AKP’li Haydar Ali Yıldız ile Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ‘yer kapatma’ sohbetine ilişkin haberlere Bilal Erdoğan’ın talebi üzerine erişim engeli getirildi.

BirGün’de yer alan habere göre birçok haber sitesinin haberlerine getirilen erişim engeli kararına gerekçe olarak, “Söz konusu linklerde talep edene karşı hakaret içeren paylaşımlar yapıldığı, kişilik haklarına ağır saldırı teşvik ettiği, şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır hakaret ve saldırı içeriğinden dolayı bu sayfalara erişimin engellenmesini talep etmiştir. Dilekçe ve ekleri ile talebe konu internet haberleri incelendiğinde özetle, söz konusu linklerde talepte bulunanın kişilik haklarının edildiği anlaşıldığından talebin kabulüne karar verilmiştir” denildi.

AKP’nin Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen konuşma kameralara yansımıştı. Görüntülerde Yıldız’ın Bilal Erdoğan’a kentsel dönüşümü hatırlatarak “Bakalım şu dönüşümden de bir kaç şey yapabilirsek, bir şey kalırsa bize…” dediği görülmüş, Erdoğan da “Projede var değil mi” diye sormuştu. Yıldız’ın bu soruya yanıtı ise “Olmasa da bir iki yer bina olarak aldık mı yeter bize” olmuştu.