Belediyeye ‘Üç Fidan’ paylaşımı soruşturması

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Belediye Başkanlığı’nın sosyal medya sorumlusu hakkında, 6 Mayıs’ta yaptığı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan paylaşımı nedeniyle soruşturma başlatıldı


6 Mayıs günü Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan paylaşımı yapan Saray Belediye Başkanlığı hakkında soruşturma başlatıldı. Saray Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında Saray Belediye Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından sorumlu çalışanı ifadeye çağrıldı.

İlçenin yerel yayın organı Saray Gazetesi’nde yer alan habere göre, 6 Mayıs Çarşamba günü başlatılan soruşturma kapsamında emniyet ekipleri belediye başkanlığına giderek paylaşımın kaldırılmasını talep etti. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in onayıyla paylaşımı kaldıran, sosyal medya hesaplarından sorumlu belediye çalışanı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi. Cumhuriyet Savcılığı’nın ise ifadeyi inceledikten sonra soruşturmanın akıbeti hakkında karar vereceği öğrenildi.

Saray Gazetesi, söz konusu soruşturma haberinde “68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, bağımsızlığı ve yurtseverliği savunarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Saray’da da yurttaşların sevgisini kazanmış, binlerce Saraylı 6 Mayıs’ta sosyal medya paylaşımları ile Üç Fidanı anmıştı. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan paylaşımı nedeniyle Saray Belediyesi hakkında soruşturma başlatarak bir ilke imza atan Saray Cumhuriyet Savcılığı’nın binlerce Saraylı hakkında soruşturma başlatıp başlatmayacağı da merak konusu” ifadelerine yer verdi.