“Yalan Üretim Merkezi” çizgi filminin kaldırıldı: Cumhurbaşkanı videoyu beğenmemiş

AKP’nin ‘Yalan Üretim Merkezi’ isimli çizgi filminin videosu, yol açtığı tartışmaların ardından partinin sosyal medya hesaplarından kaldırıldı


Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından hazırlatılan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın canlandırıldığı çizgi film, yayımlandıktan iki gün sonra partinin sosyal medya hesaplarından kaldırıldı. 

CHP binasındaki tabelayı, “CHP Yalan Üretim Merkezi” tabelası ile değiştirerek gösteren film 128 milyar doları tekrar gündeme getirdiği için parti içinde de eleştirilmişti. Bu eleştirilerin yanı sıra çizgi film, gerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sempatik göstermesi gerekse Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı koltuğundan eden dezenfektan krizine dolaylı gönderme yapması nedeniyle kimi çevrelerce bir ‘iletişim kazası’ olarak yorumlanmış hatta alay konusu olmuştu.

HAMZA DAĞ: MAKSAT HASIL OLDU

Yalan Üretim Merkezi adlı çizgi filmin silinmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, “Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz” dedi.

ÖZTRAK: GİŞESİ ZAYIF KALDI

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise, yaptığı basın açıklamasında, AKP’nin çizgi film videosuyla ilgili olarak, “AK Parti ‘Yalan Üretim Merkezi’ prodüksiyonu olan bu yapımın gişesi çok zayıf kaldı” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BU VİDEOYU BEĞENMEMİŞ”

Filmin neden kaldırıldığı merak konusu olmaya devam ederken Gazeteci Hadi Özışık, filme Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çok sert tepki gösterdiğini iddia etti.
Habertürk TV’de konuşan Özışık, “Aldığım bilgiye göre Cumhurbaşkanımız bu videoyu beğenmemiş, sevmemiş. Cumhurbaşkanı’nın çok sert tepki gösterdiğini duydum. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a da çok sert tepki gösterdiğini duydum. İki parti de kaldırılması için kendi arasında anlaşmaya varmış olabilir” ifadelerini kullandı.