Bağımsız aktivist ve sanatçılardan SINIR/SIZ bir sergi

LGBTİ+ sanatçılar queer feminist dile alan açmak için 25 Haziran – 8 Temmuz tarihleri süresince gerçekleşecek olan SINIR/SIZ sergisi için bir araya geliyor


SINIR/SIZ sergisi yasaklamalara karşı yeni bir dilin olanaklarını arıyor…

LGBTİ+ sanatçılar queer feminist dile alan açmak için 25 Haziran – 8 Temmuz tarihleri süresince gerçekleşecek olan SINIR/SIZ sergisi için bir araya geliyor.

Bağımsız aktivist / sanatçılardan oluşan sergi ekibi, aktivizmin sınırlarının daraldığı bugünlerde, sanatın güçlendirici ve tahayyül açıcı bir eylem olduğunu hatırlatmak istiyor. Sansür, yasak ve sınırlara karşı farklı bir dünya arzusunun vurgulandığı ve dilin sınırlarının genişletilmeye çalışıldığı sergide çeşitli disiplinlerden üretimler yer alıyor.

Sergide yer alan sanatçıların isimleri ise şöyle: Özgür Can Taşcı,  Gözde Gürel, Şafak Şule Kemancı, Dramaqueer, Nisa Şenaol, Makhism, Jaleh Nezamdoust, Elif Tekneci, Nazım Ünal Yılmaz, Ugemfo, İlhan Sayın, Elif KK, Enes K & Cansu Yıldıran, Gülkan Noir, Ümran & Ümran, Sinem Sinan Göknur, Sy & Niq & Andrew & Kanno, Gizem Bayıksel.

SINIR/SIZ sergisi 25 Haziran Pazartesi Susma Platformu’nun ev sahipliğinde Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde  açılacak. Sergiyi 25 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.