Avesta Yayınları kitap fuarlarına katılımlarının engellendiğini duyurdu

Avesta Yayınları, kitap fuarlarına katılmak için bazı belediyelere ve ilgili birimlere yaptıkları başvuruların cevapsız bırakıldığını, önceki yıllarda da fuarlara katılımlarının engellendiğini duyurdu


Avesta Yayınları’nın Twitter hesabından yapılan duyuruda, yayınevinin bazı kitap fuarlarına katılmak için belediyelere ve ilgili birimlere yaptıkları başvurulara cevap gelmediği ve katılımlarının engellendiği belirtildi.

Yapılan açıklamada; “Kitap fuarları yapılmaya başlandı. Okurlar soruyor, maalesef hiçbirine katıl(a)mıyoruz. Kartal fuarına yazılı olarak başvurduk, cevap dahi alamadık. Batman, Van ve Ankara fuarlarına daha önce katılmamız engellendi, o yüzden başvurmadık. Başka seçenekleri zorlayacağız. Kartal’da yapıldı, Ankara’da devam ediyor. Batman, Van yapılacak, her ikisine de katılmak istiyoruz. Çoğu yerde yayınevleri değil, onlar adına kitapçılar katılıyor. Yayınevi olarak katılmak istememize ve oralarda kitaplarımıza ciddi bir ilgi olmasına rağmen neden engelleniyoruz?” ifadeleri kullanıldı.