‘FETÖ’nün Siyasi Ayağı’ kitapçığına sansür

Faik Öztrak, CHP’nin hazırladığı ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından oluşan ’21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı’ ismini taşıyan kitapçığa sansür uygulandığını açıkladı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, partiye 24 Ekim’de ulaşan bir mahkeme kararına göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından oluşan 21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı başlıklı kitapçığa sansür uygulandığını açıkladı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Öztrak, mahkeme kararıyla söz konusu kitapçığa basım, dağıtım ve satış yasağı geldiğini söyledi. Öztrak konuya ilişkin açıklamasında kitabın yasaklanmasının siyasi faaliyetlerine yargının ağır bir müdahalesi olduğunu belirtti.

“Bugün (24 Ekim 2020) öğle saatlerinde genel merkezimize ve bir il başkanlığına bir mahkeme kararı tebliğ edildi. Karar, bir CHP kitapçığına basım, dağıtım ve satış yasağı getirilmesiyle ilgilidir. 12 Eylül darbecilerini hatırlatan bir üslupla kitaplara el konulmasına ve toplatılmasına karar verilmiştir. 21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı adlı kitapçık sayın genel başkanımızın TBMM kürsüsünde 11 Şubat 2020 tarihinde yaptığı konuşmanın resimli halidir. Bu kitabın neresinde halkı kin ve düşmanlığa tahrik vardır? Bu kitapta yer alan birçok AKP Sözcüsü’nün çok daha önce basına yansımış sözleri mi halkı kin ve düşmanlığa sürüklemektedir? Bu kitabın toplatılması ve yasaklanması ana muhalefet partisinin siyasi faaliyetine yargının ağır bir müdahalesidir.”