Anlatılan Senin Hikayendir’e Hopa’da engel

Levent Üzümcü’nün Hopa’da sahneleyeceği oyun, kaymakamlık tarafından “kamu binalarında sergilenmesi uygun olmadığı” gerekçesiyle engellendi


Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü’nün Anlatılan Senin Hikayendir adlı oyununu sahnelemek için yaptığı salon tahsisi başvurusu, Hopa Kaymakamlığı tarafından “oyunun kamu binalarında sergilenmesinin uygun olmayacağı” gerekçesiyle geri çevrildi.

Yasak haberini Twitter hesabından duyuran Üzümcü paylaşımında, “Hopa’da milli eğitime bağlı bir ortaokulun sahnesinde oynayacaktım Anlatılan Senin Hikâyendir’i. İlk önce oyunun metnini görmek istediler, gönderdim; bir şey bulamayınca da oynanmaması için bu açıklamamayı yaptılar. Tarihe kalsın” ifadelerini kullandı. Üzümcü ardından da oyunu Hopa’da bir düğün salonunda oynayacağını açıkladı.

Kaymakamlığın yasak kararında ise şu ifadeler yer aldı: “Anlatılan Senin Hikayendir isimli tiyatro oyununun sahneleneceği Hopa Atatürk Ortaokulu konferans salonunun kamu binası olduğu, bahse konu tiyatro oyununun ilçemizde bulunan kamu binalarında sergilenmesinin uygun olmayacağı tarafımızdan değerlendirilmiştir.”