Aman Başkan Duymasın oyununa Malatya’da engel

Ankara Birlik Tiyatrosu’nun Malatya Kültür ve Kongre Sarayı Kemal Sunal Salonu’nda sahneleyeceği oyunun iptaline gerekçe olarak “tadilat” gösterildi


Ankara Birlik Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Muzaffer İzgü imzalı Aman Başkan Duymasın adlı oyunun Malatya’da sahnelenmesi engellendi. Malatya Eğitim Sen Şubesi organizasyonuyla 15 Aralık’ta Malatya Kültür ve Kongre Sarayı Kemal Sunal Salonu’nda sahnelenmesi planlanan oyunun iptaline gerekçe olarak “tadilat” gösterildi. 15 Aralık tarihinin öncesinde ve sonrasında çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği salonda, oyunu sahnelemek için yeni bir tarih talebi ise kabul görmedi. 

Oyunun yönetmeni Gül Göker ise yasak kararına dair yaptığı açıklamada “Aynı salonda 11 Aralık’ta oyun var, 12 Aralık’ta oyun var, 17’sinde konser var ama 15 Aralık’ta ‘Aman Başkan Duymasın’ oyununun sergileneceği gün tadilat var… Siz inandınız mı? Ne oynayalım beyler? Bir liste verin, onları oynayalım! Kentleri belirleyin, onların dışına çıkmayalım! Bunları dile getirmekten utanç duyuyorum! Türkiye tiyatrosu adına, bu ülkenin yüz akı Muzaffer İzgü adına utanıyorum!” ifadelerini kullandı” dedi.