AKP’li eski milletvekili hakkındaki dolandırıcılık iddiası haberine erişim engeli

Mısırlı iş insanı Imad Kachkoul’ün, eski AKP Adıyaman milletvekili Salih Fırat ve akrabaları tarafından dolandırıldığını iddia ettiği haberlere erişim engeli getirildi


Sözcü, soL Haber Portalı ve İleri Haber’in Temmuz 2020’de yayınladığı ve AKP eski milletvekili Salih Fırat ve akrabalarının adının karıştığı dolandırıcılık iddiası haberlerine erişim engeli getirildi.

EngelliWeb’in haberine göre engel, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin 11 Eylül 2020 tarih ve 2020/153 sayılı kararıyla getirildi.

Sözcü’den Veli Toprak imzalı habere göre salgın nedeniyle özel uçakla Mısır’a dönmek isteyen iş insanı Imad Kachkoul, eski AKP Adıyaman milletvekili Salih Fırat ve akrabaları tarafından dolandırıldığını iddia etmişti. 

30 Haziran’da suç duyurusunda bulunan Kachkoul, Salih Fırat, Sayit Subaşı (Fırat’ın kayınbiraderi), Efe Subaşı (Sayit Subaşı’nın oğlu) ve Y Bulut Danışmanlık şirketi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılıktan’ şikayetçi olmuştu. 

Son olarak hakkında açılmış 55 ayrı ‘sahtecilik ve dolandırıcılık’ davası, 16 ayrı arama kararı bulunduğu ileri sürülen Sayit Subaşı’na bir daha ulaşılamadı.