Akit gazetesi, kitap fuarını hedef gösterdi

Akit gazetesi, TÜYAP Kitap Fuarı’nı ve LGBTİ bireyleri hedef göstererek Milli Eğitim Bakanlığı’nı uyardı


Akit gazetesi, “Milli Eğitim, TÜYAP’a öğrenci taşımamalı!” başlıklı köşe yazısı ve “Sapkınlar TÜYAP kitap fuarında” başlıklı haberle fuarı ve LGBTİ bireyleri hedef gösterdi, yetkilileri göreve çağırdı.

Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na milli eğitimin öğrenci taşımaması gerektiğini söyleyen Akit yazarı Ali Karahasanoğlu yazısında, “O fuarda, LGBTİ’liler mi dersiniz, PKK’ya övgüler düzen sözde yazarlar mı dersiniz, Cumhurbaşkanı’na küfür edenler mi dersiniz; hepsi oradalar” sözlerine yer verdi.

“Milli Eğitim, TÜYAP’a öğrenci taşımamalı!” başlıklı yazısında homofobik ifadeler de yer alan Karahasanoğlu “Türkiye’nin haddinden fazla özgür bir ülke olduğunu” söyledi.

Harun Sekmen imzalı haberde ise “Sapkın fiillerini millete dayatmak için her türlü provokatif faaliyete imza atan LGBTİ’li homoların, ülkemizin geleceği olan gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için, on binlerce öğrencinin götürüldüğü kitap fuarına da sızdıkları ortaya çıktı” denilerek Notabene Yayınları ve Kaos GL hedef gösterildi.