A Haber canlı yayına bağladığı kişinin sözünü yarıda kesti

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında ülkede mahsur kalan Türkiye vatandaşlarından birini Harkov’dan canlı yayına bağlayan A Haber, “tahliye bekleyen 800 öğrenci var” diyen kişinin sözünü yarıda kesti


Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında ülkede mahsur kalan Türkiye vatandaşlarından birini Harkov’dan (Rusça; Ukraynacada ise Harkiv) canlı yayına bağlayan A Haber, “tahliye bekleyen 800 öğrenci var” diyen kişinin sözünü yarıda kesti.

T24’ün haberine göre Ukrayna’nın Harkov (Harkiv) kentinde Rusya işgali nedeniyle mahsur kalan Türkiyeli öğrencilerden Duygu Birgül, 26 Şubat 2022 akşamı A Haber canlı yayınında son duruma ve yaşadıklarına dair bilgiler paylaştı.

Birgül, “devletimizin desteğini hissediyoruz ama bugün Harkov’dan sadece bir otobüs kalktı, 50 kişi tahliye edildi. Yaklaşık 800 öğrenci var. Artık bizim durumumuz çok acil. Belki yarım saat sonra aradığınız ben bu konuşmayı yapmıyor olabilirim, bunu söylemek istiyorum” derken sesinin titrediği duyuldu. O anda program sunucusu Gökhan Kurt’un araya girerek, “devletimiz tabii ki bu noktada sizlerin de yardımınıza ulaşacak, ki bugün de tahliyeler tüm hızıyla devam etti” dediği ve Birgül’ü “hiç endişeniz olmasın, siz de en kısa süre içinde oradan çıkacaksınız, çok teşekkür ederiz” diyerek canlı yayından almaya yöneldiği görüldü. Kurt’un ardından da programdaki konuklardan Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Birgül’e “gerekirse gelir ben alırım seni merak etme. Metin ol kızım, Türk kızı ağlamaz” dedi.