A Haber ‘Susamam’daki sanatçıları hedef gösterdi

A Haber, 2019 yılında yayımlanan “Susamam” şarkısında yer alan rapçileri hedef gösterdi. Kanalda yayınlanan “Susma” isimli belgeselde rapçilerin ‘kriminal suçlu’ oldukları ve ‘teröre hizmet ettikleri’ öne sürüldü


2019 yılında yayımlanan Susamam şarkısında yer alan rapçiler A Haber tarafından hedef gösterildi.Kanalda 30 Ocak 2021’de yayımlanan Susma isimli belgeselde rapçilerin ‘kriminal suçlu’ oldukları ve ‘teröre hizmet ettikleri’ öne sürüldü. Şarkı daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ‘provokasyon’ olarak nitelendirilmişti.

Susma isimli belgeselde şarkıyı söyleyen rapçiler için, “Susamam ismiyle peydahlanıveren ve her birinin taciz, tecavüz, uyuşturucu dahil pek çok adi suçtan sabıkalı oldukları kısa süre içinde anlaşılacaktı” ifadelerine yer verildi.

Gazete Duvar’daki habere göre şarkıda çevre ve doğa sorunları ile orman yangınlarına dikkat çeken Fuat Ergin’in bölümü şu sözlerle hedef alındı:

“Susamam derken orman yangınlarına susmayacağını ilan etti ama bir o kadar da korkaktı ya da kurnazdı. Kime susamayacağını söylemedi, söyleyemedi. Oysa o ormanları yakan PKK’ydı. Hatta hainlerin örgütü bile şarkıcıdan daha anlaşılır, daha sade dille konuşuyordu. PKK’nın ormanları biz yaktık itirafı orta yerde dururken ‘Susamam’ iddiasıyla ortaya çıkan şarkıcı onca kelimeyi art arda dizdiği halde orman yakan PKK’ya tek bir söz dahi edemedi.”

Susamam projesinde yer alan Fuat Ergin, Hayki, Kamufle, Server Uraz ve Şanışer gibi isimler sosyal medyada A Haber’e tepki gösterirken #Susamam etiketi tekrar Twitter’da gündem oldu. Twitter’da #ahaberkapatilsin hashtagi açıldı.