Yeni Yaşam Gazetesi yöneticileri ve Yeniçağ Gazetesi yazarı tutuklandı

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel’in tutuklanmasının ardından savcılığın itirazı üzerine dün tekrar gözaltına alınan Yeni Yaşam Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser tutuklandı


Recep Tayyip Erdoğan’ın “birkaç tane askerin şehit düştüğü” açıklamasının ardından, hayatını kaybeden devlet görevlilerine ilişkin gelişmeleri haberleştiren Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, cuma günü savcılığın çağırması üzerine ifade vermeye gitmiş ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildikten sonra 6 Mart’ta adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ağırel, savcılığın itirazı sonrası dün, 8 Mart’ta İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Ağırel’in tutuklanmasının ardından daha önce, MİT mensupları ile ilgili yayımlanan haberlerden dolayı haklarında açılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Yeni Yaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ve Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp mahkemece tutuklandı.