Tecavüz zanlısı Musa Orhan’ın avukatı, oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusunda bulundu

Tecavüz zanlısı Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle adli para cezasına çarptırılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek veren meslektaşı Farah Zeynep Abdullah hakkında da suç duyurusunda bulunuldu


Oyuncu Ezgi Mola’ya; 2020 yılında Batman’da İpek Er’e tecavüz edip intiharına sebebiyet verdiği suçlamasıyla yargılanan uzman çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılmış ve adli para cezası verilmişti.

Gazete Duvar‘ın haberine göre kararın ardından, sosyal medya üzerinden Mola’ya destek mesajı gönderenler arasında oyuncu Farah Zeynep Abdullah da vardı. Zanlı Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Abdullah’ın yaptığı sosyal medya paylaşımı üzerine 5 Ekim 2021’de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi ve Farah Zeynep Abdullah hakkında; müvekkiline hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Avukat Akkuş savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde müvekkili Musa Orhan’a karşı “ciddi bir kitle tarafından hakaret ve tehdit içerikli mesajlar iletildiğini, müvekkili ve ailesinin hayati bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını” belirtti.