CHP’ye Tayyipler Alemi sansürü

Tayyipler Alemi adlı karikatürü sosyal medyada paylaşmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da aynı karikatürü paylaşan CHP’li 72 vekil hakkında suç duyurusunda bulundu


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Tayyipler Alemi adlı karikatürü paylaştığı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açılan soruşturma sonrasında, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı karikatürü sosyal medyada paylaştıkları için CHP’li 72 vekil hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu, dün Meclis’teki grup toplantısında, mezuniyet töreninde taşıdıkları pankartta Tayyipler Alemi karikatürü yer alan ODTÜ’lü dört öğrencinin tutuklanmasını eleştirerek, karikatürü sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında Erdoğan’a “Eleştiriye ve mizaha tahammül edeceksin, etmelisin! Hapse atarak eleştirinin ve mizahın önüne geçemezsin” demişti. CHP’li vekiller de Kılıçdaroğlu’na soruşturma açılmasının ardından karikatürü sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Erdoğan, ayrıca, grup toplantısında kullandığı ifadelerden dolayı, Kılıçdaroğlu’na 1 milyon liralık tazminat davası da açtı.