Blu TV’den Terminatör filmine sansür iddiası

Blu TV’nin, “Terminatör” filminde yer alan sevişme sahnesini keserek yayımladığı iddia edildi


Dijital platform Blu TV’nin, gösterimi devam eden Terminatör (The Terminator, 1984) filmindeki bir sevişme sahnesini keserek yayımladığı iddia edildi. Altyazı Fasikül’de bahsi geçen sahnenin sansürlenmesi şu şekilde belirtiliyor:

“James Cameron imzalı Terminatör (The Terminator, 1984) dijital yayın platformu BluTV’de sevişme sahnesi sansürlenmiş olarak gösteriliyor. Sinema tarihinin kült yapımları arasında yer alan Terminatör, gelecekte insanlar ve makineler arasında süren savaşın akıbetinin 1984 yılında belirlendiği bir evrende geçiyor.

Makineler, ileride kendilerine karşı direnişin liderliğini üstelenecek olan John Connor’ın hiç var olmaması için annesi Sarah Connor’u (Linda Hamilton) öldürmek üzere 1984 yılına bir robot gönderirler. Direniş ise Sarah’ı korumak için Kyle Reese (Michael Biehn) adlı bir adamı geçmişe gönderir. Sarah ve Kyle, Terminatör’e karşı mücadele ederken birbirlerine yakınlaşırlar ve bir otel odasında birlikte olurlar. Bu birliktelikten John Connor dünyaya gelecektir.

Ancak BluTV’deki versiyonda, ikilinin sevişme sahnesi yok. Sarah ve Kyle’ın öpüşmeye başladıkları andan itibaren film sansürleniyor ve bir sonraki karede giyinmeye başladıklarını görüyoruz.”

Konuyla ilgili olarak gazeteci ve sinema eleştirmeni Şenay Aydemir de Twitter hesabından paylaşımda bulunmuştu.