Şişli Belediye Başkanı Keskin: “Kapanan tiyatroları hayata geçiriyoruz”

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, katıldığı bir televizyon programında, belediyenin yardımları sayesinde bölgedeki tiyatroların yeniden hayata kazandırıldığını söyledi


ARTI TV’de 14 Mart’ta ekrana gelen “Nazım Alpman ile Gün Başlıyor” programına konuk olan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, ilçedeki tiyatroların yeniden hayata kazandırıldığını söyledi. Keskin, program sırasında “Şişli’nin kültür ve sanatla ilgili yerlerinin kapanmış olması bizi de son derece olumsuz etkileyen işlerdi. Şimdi size birkaç müjde verebilirim” diyerek belediyenin hayata geçirdiği sosyal projeleri açıkladı.

‘KAPANMIŞ OLAN NE KADAR TİYATRO VARSA HEPSİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ’

Belediye Başkanı, bölgedeki tiyatrolar için şimdiye kadar yapılan desteklerle ilgili şunları söyledi:

“Kenter Tiyatrosu, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yeniden dizayn ediliyor ve bir tiyatro olarak yeniden hayata geçiriliyor. Yine Hadi Çaman Tiyatrosu var, Milli Eğitim’e ait, görüşmelerimizi tamamlıyoruz. Eski bir salondu, onu yenileyeceğiz ve İstanbul halkına kazandırmaya çalışacağız. Yine Şişli’deki Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nu Şişli Tiyatrosu olarak yeniden hayata geçiriyoruz, bitti bütün işlemleri. Bizim bölgemizde kapanmış olan ne kadar tiyatro varsa hepsini yeniden hayata geçiriyoruz teker teker.”