Şanlıurfa’da kesintisiz eylem yasağı bir ay daha uzatıldı

Şanlıurfa’da, geçen Ekim ayından beri birer aylık sürelerle kesintisiz olarak uygulanan eylem yasağı bir ay daha uzatıldı


Şanlıurfa Valiliği, daha önce 15’er günlük olarak uyguladığı ve 19 Ekim 2019 tarihinden bu yana birer aylık dilimler halinde sürekli hale getirdiği eylem yasaklarına bir yenisini ekledi. Valilik önümüzdeki bir ay boyunca il genelindeki tüm açık alan etkinliklerini bir kez daha yasakladı.

İl genelinde, Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, 30 gün boyunca toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş asma gibi etkinlikler yapılamayacak.

Valilikten yapılan açıklamada, “Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş asma, vb.) diğer illerden katılımlarla birlikte, 08.07.2020 saat 00.01’den 06.08.2020 saat 23.59’a kadar 30 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır” denildi.