Şair Yılmaz Odabaşı gözaltına alındı

Şair Yılmaz Odabaşı, Twitter hesabında noter işlemi yaptığı sırada gözaltına alındığını ve Kandıra Cezaevi’ne götürüldüğünü duyurdu


Şair Yılmaz Odabaşı, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada gözaltına alındığını duyurdu. Odabaşı, noter işlemi yaparken gelen polisler tarafından gözaltına alınıp sivil polislere teslim edildiğini ve adliyeye götürüldüğünü söyledi.

Odabaşı sonraki paylaşımında da Kandıra Cezaevi’ne götürüldüğünü yazdı. Odabaşı’nın hangi davadan cezası olduğu açıklanmadı.

Odabaşı ayrıca Twitter’da şu açıklamalarda bulundu: “Merak edip soranlar için yurtdışında değil, Türkiye’deyim. İmam ve polis sayısının öğretmen sayısından fazla olduğu bir ülkede olunca, sosyal hayatım daha çok adliyeye gidip gelmekle şekilleniyor. Bugün de -basının bilmediği- bir davadan 2 yıl 9 ay hapis cezası aldım. Yargıtay yolu kapalı olup, istinafta onaylanan bu hukuksuz ceza hakkında basın mensuplarının beni arayıp soru yöneltmemesini önemle rica ediyorum. Avukatımla değerlendirecek, gerekirse basın açıklaması yapacağız.”

Şair ve yazar Yılmaz Odabaşı, 2015 yılında yazdığı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davadan 2017’de beraat etmişti. Odabaşı, 25 Ocak 2017’de ise yine Erdoğan’a hakaretten 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, hakkındaki ceza ertelenmişti.