Şair Ahmet Telli’ye tehdit

Hacettepe Üniversitesi’nde bir söyleşiye katılan şair Ahmet Telli bir grup öğrenci tarafından, “Hacettepe sana mezar olacak” sözleriyle tehdit edildi


Hacettepe Kitap Topluluğu’nun davetiyle Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde, Cumhuriyet Döneminde Edebiyat konulu bir söyleşinin konuğu olan şair Ahmet Telli bir grup öğrenci tarafından tehdit edildi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre Telli, bölüm sekreterinin, “Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri” dediğini söyleyerek öğrenciler arasında tartışma yaşanmaması için salondan ayrıldı.

Telli yaşananları şöyle anlattı: “Çok naif ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok memnun olduklarını söyledi öğrenciler. Söyleşi devam ederken bölüm sekreteri içeriye girdi. ‘Salonu boşaltın, tutamıyoruz kapıdakileri’ dedi. Sonrasında etkinliği düzenleyen gençleri tehlikeye atmamak için tek başıma salondan çıktım. Kapıda bekleyen 30-35 kişilik güruhun arasından geçtim. Arkamdan slogan atmaya, tehdit etmeye başladılar. ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diyerek bağırdılar. Taksiye gidene kadar sloganları devam etti.”