RTÜK: “Harekât aleyhindeki yayınlar hızlıca susturulmaktadır”

RTÜK, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin bir açıklama yayımlayarak harekat aleyhindeki yayınların “susturulduğunu” belirtip “milli birlik ve beraberliğe katkı sağlayan” yayın kuruluşlarına da teşekkür etti


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Barış Pınarı Harekâtı hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada harekâtın aleyhindeki yayınların “susturulduğunu” belirten RTÜK, “milli birlik ve beraberliğe katkı sağlayan” yayın kuruluşlarına da teşekkür etti. 

Açıklamada “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekâtımız ülkemiz, devletimiz, milletimiz ve çevre ülkeler için hayırlara vesile olsun. Terörün amacına hizmet eden eksik ya da yalan ve taraflı bilgilerle vatandaşlarımızı yanlış yönlendirebilecek yayınlar konusunda asla müsamahamız olmayacaktır” denildi.

“Doğru bilgilerle toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan, milli birlik ve beraberliğe katkı sağlayan” yayın kuruluşlarına teşekkür edilen metinde, “Barış Pınarı Harekâtı’nın aleyhinde, karalayıcı nitelikte, terör örgütü desteğiyle yurt dışı kaynaklı bölücü ve yıkıcı yayınlar hızlıca tespit edilerek devletin diğer ilgili kurumlarıyla işbirliği içinde susturulmaktadır” ifadelerine de yer verildi.