Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’deki işine son verildi

Beyaz TV’nin Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, Kütahyalı’nın artık Beyaz TV’de yer almayacağını açıkladı


Beyaz TV’nin Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek 25 Ağustos’ta Twitter hesabından bir açıklama paylaşarak, 21 ay önce Beyaz TV’deki işine son verilen fakat geçtiğimiz günlerde tekrar aynı kanala dönen Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’deki işine tekrar son verildiğini duyurdu.

Osman Gökçek yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Rumeli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiğini, Boşnaklarla ilgili sözleri tepki toplayan, Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan ve bununla ilgili olarak 21 ay önce işine son verilen Rasim Ozan Kütahyalı’nın bu konu ile ilgili yayımladığı özür metninin bu dernekler nezdinde kabul görmemiş olduğunu ve 21 ay önce Kütahyalı’nın Beyaz TV’den kovulmuş olması nedeniyle dernek temsilcilerinin kendisine teşekkür ettiklerini ifade etti. Bunun sonucu olarak Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’deki işine tekrar son verildiğini açıkladı.

Osman Gökçek ile yapılan bu görüşmede yer almış olan Ahlak Gönüllüleri Platformu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV ile ilişiğinin kesilmesi amacıyla, 25 Ağustos’ta Beyaz TV önünde yapacağı eylemi Kütahyalı’nın Beyaz TV ile ilişkisinin kesilmesi sonucunda iptal ettiklerini duyurdu.