odatv2.com adresine de erişim engeli getirildi

Erişim engeli sürmekte olan OdaTV’nin yayınlarına devam edebilmek için yeni aldığı adrese de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu nefes aldırmadı


Oda TV’nin yeni adresi de kapandı. Mahkeme kararıyla erişim engeli gelen Oda TV’nin yayınları önce odatv.com.tr adresi üzerinden devam ediyordu. Buraya erişim engeli getirilince  Ancak bu adrese erişim de engellenince vazgeçmemiş odatv2.com adresini almışlardı. Bugün o adreste erişime kapatıldı.

Adres tıkladığında bir kez daha şu ibare ile karşılaşıldı:

“5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 17/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020-1109266 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv2.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır”.

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz, sosyal medya hesabından gelişmeyi şu şekilde paylaştı:

‘KORONA BU KADAR HIZLI ÇALIŞMIYOR’

“Söz konusu sansür olunca ne BTK ne de sulh ceza hakimlerimizi durdurmak mümkün değil. @odatv‘e ait odatv2.com adresi de erişime engellendi. Daha önce yapılan itirazlar ise hala karara bağlanmadı. Korona bu kadar hızlı çalışmıyor.”

NE OLMUŞTU?

Şehit MİT mensubunun cenaze töreninden görüntüler paylaştığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklandığı Oda TV’nin erişim engeli sürüyor.