Müzisyen Ruken Bekalp gözaltına alındı

Diyarbakır’daki Rosa Kadın Derneği’ne ve birçok adrese sabah saatlerinde yapılan operasyonlarda 22 kadın gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında müzisyen Ruken Bekalp de bulunuyor


Kaynak: Twitter'daki @ruseneee hesabı

Diyarbakır’da sabah saatlerinde, aralarında Kayapınar ilçesinde merkezi bulunan Rosa Kadın Derneği’nin de olduğu birçok adrese polis operasyonları düzenlendi. Operasyonlar sonucunda, aralarında siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu toplam 22 kadın gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında müzisyen ve kayyım ataması öncesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) belediye meclis üyeliği yapmış olan Ruken Bekalp de bulunuyor.

Yeni Yaşam Gazetesi olayı; “Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘legal yapı altında örgütün kadın yapılanması içerisinde faaliyet gösterip örgütsel görüşme, yürüyüş ve toplantı düzenledikleri’ iddiasıyla aralarında kadın örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu 33 kişi hakkında yakalama kararı çıkardığı belirtildi” ifadeleriyle haber yaptı.

Müzisyen Ruken Bekalp’in kardeşi, Twitter hesabından; “Müzisyen ve kayyımdan önce Diyarbakır HDP belediye meclis üyesi kızkardeşim Ruken Bekalp bu sabah gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesini ve şu an nerede olduğunu hala bilmiyoruz” iletisiyle olayı duyurdu.