Muş’ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri 15 gün yasaklandı

Muş Valiliği, toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün yasaklandığını açıkladı. 13 Temmuz’da başlayan yasak, 27 Temmuz’a kadar devam edecek


Muş Valiliği, il genelindeki toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün yasaklandığını duyurdu. Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada, yasak kararına gerekçe olarak güvenlik güçlerinin ülke genelinde ve sınır dışında sürdürdüğü operasyonlar gösterildi. Açıklamada, bu operasyonlar nedeniyle yapılmak istenecek eylem ve etkinliklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı öne sürüldü.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Valilik makamının uygun göreceği etkinliklerle kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç, ilimiz sınırları içinde tüm toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık veya kapalı yer toplantısı, protesto, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart, poster asma, el ilanı, bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma, konferans ve benzeri tüm etkinlikler, 13 Temmuz saat 00.01 ila 27 Temmuz saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır.”