Moda Sahnesi’nin elektriği önce kesildi, itirazlar sonucu yeniden verildi

Gelen yüksek elektrik faturalarına ve zamlara tepki olarak faturaları ödemeyeceğini açıklayan Moda Sahnesi’nde bugün önce elektrikler kesildi. Sosyal medyada verilen tepkiler sonrasında ise elektriğin yeniden verilmeye başlandığı öğrenildi


Moda Sahnesi’ne Aralık 2021’de 7 bin lira, Ocak 2022’de 20 bin lira, Şubat 2022’de ise 19 bin 270 lira elektrik faturası gelmişti. Moda Sahnesi zamlı elektrik faturalarına tepki göstererek sosyal medya hesaplarından faturaları ödemeyeceğini açıklamıştı. EnerjiSA’nın ödenmeyen faturalar nedeniyle üst üste ihtar gönderdiği sahnede bugün (10 Mart 2022) elektrikler, EnerjiSA görevlileri tarafından kesildi.

Moda Sahnesi elektriğe gelen zamların ardından ‘’Bu fahiş artış bir tiyatronun ödeme kapasitesini sınırlarını aşıyor. Bu fahiş elektriğini kabul etmiyoruz, bu nedenle faturayı ödemiyoruz’’ diyerek, sosyal medya hesaplarından bir açıklama paylaşmıştı.

Moda Sahnesi’nin sanat yönetmeni Kemal Aydoğan gelen ihtarlar üzerine sosyal medya hesabında EnerjiSA’yı eleştirerek, ‘’İhtar göndermiş Türkiye’nin enerjisi. Parayı en kısa sürede ödemezseniz elektriği keseriz diyor. Bir tiyatro salonunun elektriği kesilir mi sizce?’’ ifadelerini kullanmıştı.

TÜYAD: “GELEN TEPKİLER ÜZERİNE ELEKTRİK AÇILDI”

Sosyal medyada konuyla ilgili verilen tepkiler sonucu Moda Sahnesi’nin elektriğinin verilmeye başlandığı öğrenildi. Haber, Tiyatro Üreticileri ve Yapımcıları Derneği (TÜYAD) Twitter hesabından, “Gelen tepkiler üzerine Moda Sahnesi’nin elektriği Enerjisa tarafından açıldı. Bir kez daha halkın örgütlü gücü kazandı. Örgütlü gücümüz sanatımızın ve geleceğimizin teminatı” ifadeleriyle duyuruldu.