Milat’ta iktidarı eleştiren Aslan’ın yazılarına son

Milat gazetesi, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak görevinden istifa etmeli” diyen Hüsamettin Aslan’ın köşe yazılarına son verdi


Sosyal medya paylaşımında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevinden istifa etmesi gerektiğini söyleyen Milat yazarı Hüsamettin Aslan, gazetenin yazılarına son verdiğini açıkladı.

Aslan, Milat gazetesindeki yazılarına son verildiğini “Milat Gazetesi’ndeki yazılarıma sosyal medyada paylaştığım ‘Berat Albayrak istifa etmeli’ tahlilinden ötürü artık yazılarıma son verilmiştir.  Bugüne kadar, 4,5 yıldır görüşlerimi ifade etmemize olanak sağlayan Milat Gazetesi ailesine teşekkür ederim. Yazdıklarımın arkasındayım” sözleriyle yine sosyal medya hesabından duyurdu.

Aslan paylaşımında “Türkiye’de AK Parti tabanında yüksek sesle dile getirilen aile içi yapılaşma, bir şekilde sokağa kadar düşmüş durumda.

Türkiye, beka mücadelesi verirken, nezaket kuralları çerçevesinde bu saçmalığı eleştirmek ve yapıcı tenkitle izah etmek gerekliydi” ifadelerine de yer verdi.