Mem Ararat’ın konserine yasak

Müzisyen Mem Ararat’ın Diyarbakır konserine önce izin verildi, daha sonra valilik hiçbir gerekçe göstermeksizin izni iptal etti


Diyarbakır’da 2 Eylül’de vereceği konser için valilik iznine başvuran müzisyen Mem Ararat’ın konserine Diyarbakır Valiliği’nden izin çıkmadı. Önce valilikten izin çıktığını söyleyen sanatçı, daha sonra valiliğin hiçbir gerekçe göstermeden izni iptal ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Mem Ararat paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Bildiğiniz gibi 2 Eylül’de Diyarbakır’da düzenleyeceğimiz konserin afişini sizlerle paylaşmıştık. Diyarbakır Valiliğinin verdiği izin belgesi dahil tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Fakat emniyet yetkilileri bizi arayarak, Diyarbakır Valiliğinin konser için verdiği izin belgesini iptal ettiğini söylediler. Hangi gerekçelerle iptal ettiğini bilmiyoruz. Değerli dostlar moralinizi hiç bozmayınız. Elbet bir gün tüm valiler emekli olup ülkelerine dönecekler ve tüm şarkıcılar da ölecek, ama şarkılar hep kalacak. Rahmetli Shakespeare’in de dediği gibi bir ülkenin şarkıcıları o ülkenin kanun koyucularından güçlüdürler. Siz yine de şarkılarınızı söyleyin, kuşkusuz biz de söyleyeceğiz.”